Windows 8 roadshow

Karel Florian | 20. února 2013

Windows 8 jsou novým operačním systémem, který nabízí vývojářům nový prostor pro kreativitu a realizaci nápadů. Windows Store aplikace a nové rozhraní definují prostředí Windows 8, navíc na nich můžete vydělat. Roadshow vám řekne, jak na to.

S více než 60 miliiony prodaných licencí jsou Windows 8 rychle rostoucím trhem, který nabízí vývojářům aplikací obrovský potenciál.

Pokud máte nápad na aplikaci a umíte jeden z podporovaných jazyků (HTML5, JavaScript, C#, C++, Visual Basic, XAML), můžete si aplikaci napsat a nabídnout ji nejen v České republice, ale i celosvětově. V případě placené aplikace se vám tak otevírají dveře k 60 milionům zákazníků.

Windows 8 roadshow je akce, kde se dozvíte, jak aplikace psát, jak je designovat a tvořit, jak projít certifikací a jak hotový výsledek dostat na Windows Store k zákazníkům.

Plánované zastávky roadshow jsou Praha, Brno, Ostrava, Pardubice a předběžně Zlín.

Termíny budou zveřejněny, společně s dalšími informacemi a detaily, v sekci Akce během následujících pár dní.

V mezičase si můžete prostudovat web buildforwindows.cz, kde najdete přehledně uspořádané informace, které budou dále rozvinuty během samotné roadshow.

Karel Florian


Okurková sezóna? Ale kde že :)

Filip Řehořík | 4. srpna 2011

Léto v plném proudu a může se zdát, že okurková sezona udeřila i v technických tématech. Není to ale úplně pravda. Letní čas se dá totiž využít ke studiu a „opakování“. Aneb i okurková sezona může být užitečná! Připravili jsme pro vás souhrn toho nejdůležitějšího, co se v uplynulém roce událo. Pokud jste během posledních 12 měsíců neměli čas na čtení, testování nebo studium nových technologií společnosti Microsoft, teď máte ideální příležitost to napravit. V jednotlivých kapitolách máte k dispozici výtah materiálů k Windows Azure, Visual Studiu, Internet Explorer 9 a HTML5, a také další verzi Windows Phone 7 (Mango). Mezi zdroji najdete články, videa nebo instruktážní screencasty. A nebojte se, další kapitoly budou v průběhu léta přibývat. Je léto, takže pohodové tempo nám umožňuje dávkovat materiály pozvolna. Tak, aby to pro vás bylo pohodlné. Čili až nastudujete výše uvedené, můžete se vrátit začátkem srpna pro další porci informací. Krásné prázdniny přeje tým českého MSDN


Windows Azure a SQL Azure pro výukové účely

Filip Řehořík | 28. března 2011

Rád oznamuji, že: Řešení pro výukové účely zdarma a bez kreditní karty je na světě! Jmenuje se Azure Freemium!


Microsoft certifikace pro studenty zdarma do 30.6.2011!

Filip Řehořík | 9. března 2011

Vylepšete si životopis a využijte nabídku na www.DreamSpark.com. Do 30.6. každý student registrovaný v programu DreamSpark může složit zdarma certifikační zkoušku.


Kinect pro řešitele IT kvízu Imagine cup

Filip Řehořík | 12. ledna 2011

Zajímá Vás IT? Troufáte si říci, že máte znalosti o technologiích Microsoft? Pokud jste odpověděli 2x “ANO”, a navíc jste student nebo studentka, využijte dvou posledních příležitostí v tomto školním roce, a to v pátek 14. ledna a v pondělí 31. ledna 2011, jak si otestovat své znalosti.


Imagine Cup 2011

Filip Řehořík | 4. října 2010

Jeďte do New Yorku a vyhrajte desetitisíce USD!

Pracujete na diplomce, bakalářské práci či na semestrální práci a nechcete aby skončila v šuplíku bez užitku? Nebo si jen chcete otestovat vaše schopnosti? Zkuste studentskou technologickou soutěž Imagine Cup.

Letos je hlavní cena obzvlášť lákavá. Kromě možností vyhrát množství věcných cen jako například Kinect, XBOX a auto na rok zdarma je týdení pobyt v luxusním hotelu v New Yorku určitě velice příjemná změna oproti letošnímu finále ve Varšavě :)

Soutěžit se dá v několika kategoriích, které pokrývají problematiku informačních technologií od IT Pro, přes vývoj a vedení projektů až po digitální umění. Více se dozvíte na www.ImagineCup.cz .


Hlasujte pro tým GINA, který reprezentuje Českou republiku ve Varšavě

Filip Řehořík | 10. června 2010

Dne 4.5.2010 postoupil tým GINA do celosvěštového finále soutěže Imagine Cup. Nyní bylo otevřeno veřejné celosvětové hlasování o nejlepší projekt. Pomozte i vy svým hlasem.

Hlasování je v rámci People's choice award. Návod jak hlasovat a jak získat tričko najdete zde.

Hezký den přeje

Filip Řehořík


Nová verze portálu NetStudent.cz

Tomáš Herceg | 15. května 2010

Nová verze portálu je nasazena! Uživatelské účty ze starého systému byly zrušeny, jelikož většina jich byla neaktivních. Prosíme vás tedy, abyste si vytvořili účty nové.


Programátorské večery: Design Patterns a .NET

Jaromír Nechanický | 2. prosince 2009

Přednáška pro všechny .NET vývojáře, kteří si uvědomují, že psát dobře software není jen o tom používat nejnovější technologie. Tato přednáška je totiž úvodem do světa návrhových vzorů – design patterns, které představují osvědčená řešení často opakovaných netriviálních problémů. I přestože jsou návrhové vzory často technologicky nezávislé, budou ukázány konkrétní implementace některých vzorů pro platformu .NET. U implementací některých vzorů si také okrajově představíme zajímavé open-source technologie pro platformu .NET.  Přednáška se koná 08.12.09 v 17:20 v učebně S3. Přednáší Petr Puš

Přednáška pro všechny .NET vývojáře, kteří si uvědomují, že psát dobře software není jen o tom používat nejnovější technologie. Tato přednáška je totiž úvodem do světa návrhových vzorů – design patterns, které představují osvědčená řešení často opakovaných netriviálních problémů. I přestože jsou návrhové vzory často technologicky nezávislé, budou ukázány konkrétní implementace některých vzorů pro platformu .NET. U implementací některých vzorů si také okrajově představíme zajímavé open-source technologie pro platformu .NET. 

Přednáška se koná 08.12.09 v 17:20 v učebně S3. Přednáší Petr Puš


Code contracts v .NET 4.0

Jaromír Nechanický | 2. listopadu 2009

Na této přednášce se dozvíte co jsou Code Contracts, k čemu jsou dobré, jak se používají a v čem vám můžou pomoci. Pokud na konci zbude čas, tak se podíváme na některé další novinky v C# 4.0. Přednáška se koná 10.11.09 v 17:20 v učebně S3. Přednáší Jan Šebetovský

1 2 3 4 5 6 7 8 9